Budowa i wykończenie domu. Kilka słów o kostce

‚ożona.Cytat z Wiki o powstawaniu mieszanki betonowejBeton (zwykÅ‚y) powstaje w wyniku wiÄ…zania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20

Budowa i wykończenie domu. Kilka słów o kostce maxbud-brukarstwo.pl
Obejście koło domu nie może istnieć bez dróżki do domu, a co innego bardziej pasuje na ścieżkę, niż kostka? Należy zwrócić uwagę na , aby kostka była odpowiednio wyłożona.

Cytat z Wiki o powstawaniu mieszanki betonowej

Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa).

Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np. keramzyt). Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np. zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd.

Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np. ściekowej, rzecznej). Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton


Bałagan po budowlany

Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu. Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie.

Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie. Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym. Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu. W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń.


Definicja bruku w Wikipedii

Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych. Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej. Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk