Dobre potrafią w dużym stopniu upiększyć salon lub pokój.
Dzisiaj sporo fajnych porad w kwestii urządzania pomieszczeń oraz krótki opis niektórych stylów wystroju.

Łazienka w stylu prowansalskim

meble prowansalskieŁazienka w stylu prowansalskim powinna być dobrze zbilansowana pod względem zawartości kamienia, żelaza i drewna.
Przy miejscach kontaktu z wodą powinno się zastosować odpowiednią farbę lub kamienne płytki. Podłoga w takiej łazience powinna być z kamienia, a wanna wolno stojąca doda uroku całej łazience. Meble oczywiście powinny być jak najbardziej odporne na działanie wilgoci, dlatego warto kupować takie, które przeznaczone są do łazienek.

Wykończenie całej łazienki ozdobnymi elementami i kwiatami powinno ożywić chłodny kolor płytek , czy kafelek.

Warto też kupić kolorowe ręczniki (najlepiej odcienie kremowe) w kwiaciaste wzory.

Przemeblowanie w salonie

meble prowansalskie Zmiana dekoru w salonie wcale nie musi pochłonąć nie wiadomo jakich pieniędzy, wystarczy sobie wszystko zaplanować i zrobić z głową, a cały remont nie pochłonie dużego budżetu.
Przede wszystkim należy spróbować przerobić swoje dotychczasowe meble, aby pasowały do wybranego przez nas stylu i tutaj sprawa jest bardzo ułatwiona, gdy mamy meble drewniane, gdyż najlepiej nadają się do obróbki. Kolejną sprawą jest podzielenie obecnych dodatków na te, które nam się przydadzą i te, które muszą zostać zmienione.

Warto też od razu pomalować ściany, ogólnie poleca sie kolor biały, gdyż po dobraniu mebli i dodatków pasuje do wszystkiego.

Najważniejsze jednak to mieć wizję i do niej dążyć.

Wiki i komoda

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza.

Dopiero w 2 poł.

XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda.
Dodane: 20-09-2016 10:22

Tagi: meble styl wnętrza prowansalskie Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie