Ogólnie o tym jak dbać o zęby

obi nam krzywdę. Wręcz przeciwnie - jako jedyne uzupełnienie nie powoduje utraty kości, co jest częstym problemem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba. Jeżeli nie straciliśmy korzenia, możemy rozważyć

Ogólnie o tym jak dbać o zęby Nie bój się wizyty u dentysty:

Implanty - ile to kosztuje?

Wbrew pozorom - implanty nie są aż tak inwazyjne. Mimo, że ta "śruba" wygląda przerażająco, nie ma ryzyka że zrobi nam krzywdę. Wręcz przeciwnie - jako jedyne uzupełnienie nie powoduje utraty kości, co jest częstym problemem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba.

Jeżeli nie straciliśmy korzenia, możemy rozważyć tradycyjną protezę, czyli koronę. Ale gdy nie mamy takiego "szczęścia" implant jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na trwałość oraz estetykę.

Ile to kosztuje? Cenniki są różne, pamiętajmy jednak, że do ceny implantu trzeba jeszcze doliczyć koszt korony. Na jeden ubytek musimy liczyć od około 2-3 tysięcy złotych. Niby sporo, ale w takie rozwiązanie może się jednak opłacać.


O zębach mądrości

Zęby mądrości - nazwano tak ósemki tylko z jednego powodu. Są to ostatnie zęby - zarówno w kolejności w żuchwie, jak i w kwestii chronologicznej. Najczęściej wyrastają między siedemnastym a dwudziestym pierwszym rokiem życia. Jednak jeżeli masz już ponad 21. lat, a ósemki nie wyrosły to wcale nie znaczy, że tego nie zrobią.

Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból. Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale. Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka. Co to znaczy? Że zatraciły swoją pierwotną funkcję i w toku ewolucji powoli zanikają. Prawdą jest więc, że nie potrzebujemy zębów mądrości - są całkowicie zbędne, można je więc z czystym sumieniem poddać zabiegowi usunięcia.


Minimum higieniczne

?Codziennie myj zęby?- niby prosta zasada, jednak jej nieprzestrzeganie może prowadzić do problemów z uzębieniem- próchnica, stany zapalne... W skrajnych przypadkach nawet zapalenia okostnej.

Według specjalistów powinniśmy myć zęby po każdym posiłku, tylko nie zawsze mamy taką możliwość. Zalecane minimum to dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a absolutna granica, której nie powinno się przekraczać to jedno mycie dziennie. Zaoszczędzimy sobie wtedy sporo bólu i pieniędzy na wizytach u stomatologa. Warto więc poświęcić te parę minut i umyć zęby chociaż raz.