tapicer legnica

Odzież ze skóry sprawia wiele trudności z pielęgnacją i czyszczeniem.
Na szczęście możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo kupić renomowane środki do skór.

Skórzane meble i ich pielęgnacja

Skórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie.
Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiednio. I to właśnie ten temat chcę poruszyć. Mało kto wie, że dbanie o skórę na meblach jest bardzo ważne, ponieważ tak samo jak nasza skóra, ta na melbach lubi się przesuszać oraz brudzić.

Nieczyszczona traci swoje właściwości no i oczywiście wygląd.

A metoda na to jest banalnie prosta.

Wystarczy do mycia stosować szare mydło i letnią wodę i w razie potrzeby nawilżyć mebel kremem do rąk (np.
nivea) i wytrzeć po 10 minutach.
Takie zabiegi stosowane regularnie zapewnią, że nasze meble będą wyglądały świetnie przez długie lata.

Skórzana tapicerka w aucie

tapicer legnica Skórzana tapicerka w samochodach to świetne i eleganckie rozwiązanie, uwielbiane przez wielu miłośników motoryzacji.

Siedzenia w aucie narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia, więc ich posiadacze razem z autem kupili pewnie garść kosmetyków na tą tapicerkę właśnie. Regularna pielęgnacja pozwoli uniknąć wydatków związanych z renowacją skóry w naszym aucie, jednak jeżeli wozimy w tym aucie zwierzęta to pewnie nie unikniemy napraw.

Dlatego warto chronić tapicerkę, gdy przewozimy coś co może ją uszkodzić.

Krótko o wyprawianiu skóry w Wikipedii

Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania.

Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe.

Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje. Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów: solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia; nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności; zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu; oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia; garbowanie; umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia; impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry.

Widok do druku:

tapicer legnica