Po co magazynować wodę?

ednicy większej od 0,5 mm. Gdy krople są mniejsze niż 0,5 mm, opad taki nazywa się mżawką. Opad niesięgający powierzchni Ziemi nazywa się virgą. Duże krople wody (powyżej 8 mm) spadając ulegają rozpadowi. Deszcz m

Po co magazynować wodę? Jak oszczędzać na wodzie do ogrodu?
Zobacz nasz poradnik

Duże krople wody

Deszcz ? opad atmosferyczny, dosięgający powierzchni Ziemi w postaci kropel wody o średnicy większej od 0,5 mm. Gdy krople są mniejsze niż 0,5 mm, opad taki nazywa się mżawką. Opad niesięgający powierzchni Ziemi nazywa się virgą.

Duże krople wody (powyżej 8 mm) spadając ulegają rozpadowi. Deszcz może powstawać też z lodowych chmur wysokich, gdy opadające i ogrzane w pobliżu powierzchni Ziemi kryształy przekształcają się w krople wody, które mogą być wtedy duże lub małe w zależności od wilgotności względnej powietrza.

Intensywność deszczu klasyfikuje się jako: ?lekki opad?, gdy spada nie więcej niż 0,25 cm wody na godzinę, ?umiarkowany opad? ? pomiędzy 0,25 a 0,75 cm wody na godzinę, ?silny opad? ? powyżej 0,75 cm wody na godzinę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Deszcz


Samodzielne oczyszczanie wody

Przydomowe oczyszczalnie wody to dobry pomysł w przypadku każdego, kto jest właścicielem własnego domu i ma działkę, na której można zaaranżować taki projekt. Jest to świetne rozwiązanie, by zaoszczędzić na rachunkach za wodę, ale przede wszystkim wsparcie dla działań ekologicznych, mających na celu dbanie o zasoby wodne na świecie. Wody z roku na rok jest coraz mniej i jest to spowodowane zmianami klimatu, częstymi suszami, ale także działaniem człowieka. Jeśli postępowanie ludzi się nie zmieni, wody może wkrótce zabraknąć, a tego przecież nie chciałby nikt. Zamiast więc marnować ją niepotrzebnie, lepiej zainwestować w oczyszczalnie i wykorzystywać ją ponownie do wielu rzeczy. W ten sposób przyczynimy się do oszczędzania wody.


Metoda chemicznego oczyszczania ścieków

Chemiczne oczyszczanie ścieków ? jedna z metod oczyszczania ścieków. Polega na wytrącaniu niektórych związków rozpuszczalnych lub ich neutralizacji za pomocą procesu koagulacji, neutralizacji, ekstrakcji, elektrolizy, destylacji lub sorpcji na węglu aktywnym. Oczyszczanie chemiczne stosuje się głównie przy ściekach przemysłowych, które zawierają metale ciężkie oraz chemiczne związki organiczne.

W momencie zadziałania substancjami chemicznymi na ścieki uzyskujemy:

zobojętnienie ścieków,
wydzielenie ze ścieków substancji stałych,
wydzielenie ze ścieków substancji organicznych, koloidalnych i związków rozpuszczalnych, przede wszystkim soli metali ciężkich,
odkażenie ścieków,
usunięcie przykrego zapachu,
utlenienie substancji ściekowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chemiczne_oczyszczanie_%C5%9Bciek%C3%B3w