Poligrafia reklamowa

rowanym zestawem danych o drukowanym obrazie. Na tej podstawie maszyna moduluje wiązkę laserową, która naświetla naładowany elektrostatycznie, kręcący się cylinder (fotoreceptor), pokryty odpowiednim materiałem światło

Poligrafia reklamowa naklejki reklamowe

Cytat z encyklopedii o druku cyfrowym

Drukowanie cyfrowe elektrofotograficzne (laserowe)
Kontroler wydruku przerabia dane wejściowe na tzw. ramkę, która jest zrastrowanym, rozseparowanym zestawem danych o drukowanym obrazie. Na tej podstawie maszyna moduluje wiązkę laserową, która naświetla naładowany elektrostatycznie, kręcący się cylinder (fotoreceptor), pokryty odpowiednim materiałem światłoczułym, tworzy elektrostatyczny obraz utajony. Proszek barwiący (toner) zmieszany ze sproszkowanym ferromagnetykiem (zazwyczaj żelazem), zwanym nośnikiem (developer), jest zbliżany do powierzchni cylindra i przykleja się do niego w miejscach naświetlonych przez laser . Następnie proszek barwiący przenoszony jest na zadrukowywane podłoże (najczęściej papier, ale też folię przezroczystą lub barwioną, papier samoprzylepny lub papier do przenoszenia wydruków na inne przedmioty), i jest z nim zespalany termicznie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk_cyfrowy


Zalety druku cyfrowego

Druk cyfrowy dostępny jest w tych punktach ksero, które obsługują wykonywanie druku cyfrowego. Wykonanie takiego druku jest bardzo wygodne zwłaszcza dla osób zapracowanych, ale dobrze znających się na komputerze, ponieważ mogą one przesyłać zlecenia na druk drogą internetową. Dzięki temu nie muszą stać w kolejkach do ksero, a pracownicy drukarni mogą lepiej zaplanować sobie tryb wykonywania zleceń.

Zaletą druku cyfrowego jest fakt, że jest on drukiem o dobrej jakości, na którym bardzo dobrze prezentują się wszystkie kolory, a wydrukowane słowa są jeszcze bardziej wyraźne niż na zwykłym druku. Dlatego zlecenia na druk cyfrowy są tworzone bardzo często przez pracowników różnych firm oraz przez organizatorów różnych koncertów.


Druk - definicja w Wikipedii

Druk ? wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe (np. na papier). Potocznie nazywana drukiem jest również każda kopia, czyli odbitka drukowa.

Za druk uważa się również rozmaite techniki powielania tekstu i grafiki zarówno metodami tradycyjnymi, z użyciem maszyn drukarskich, jak i nowoczesnymi metodami komputerowymi z użyciem komputerowych urządzeń peryferyjnych, jak drukarki, plotery itp. - choć poprawnie tego rodzaju odbitki powinno nazywać się wydrukami.

Wprowadzenie do drukarń technik komputerowych i druku cyfrowego, sprawiły, że coraz częściej przez druk rozumie się również wydruk dokonywany na skalę przemysłową za pomocą przystosowanych do tego maszyn drukarskich.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk