Jednostanowiskowe myjnie samochodowe
Samodzielne myjnie samochodowe prowadzone są przez osoby prywatne, które są w stanie zorganizować stanowiska myjące przy prywatnym garażu. Tego rodzaju myjnie są bardzo dobrze wyposażone co sprawia, że korzystanie z nich nie obniża poziomu obsługi samochodu, ale sprawia, że można nieco zaoszczędzić na czyszczeniu konkretnego samochodu. Oczywiście sprawdzają się one przede wszystkim w myciu niewielkich samochodów, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale to nie wpływa na korzyści z ich posiadania. Sprawia jedynie, że trzeba lepiej zaplanować prace przez siebie wykonywane i liczyć się z potrzebą skorzystania również z myjni ogólnych obsługiwanych przez fachowców. Wszystko to sprawia, że w pełni zajmować się posiadanymi przez siebie pojazdami.
Najmniejsze myjnie samochodowe
Najmniejsze myjnie samochodowe prowadzone są nawet przy dużych galeriach handlowych. Dzięki temu osoby mające świadomość tego, że posiadają nieco zabrudzony samochód mogą od razu skorzystać z opcji jego czyszczenia i poprawiania wyglądu. Skromne myjnie samochodowe prowadzone są także przy warsztatach samochodowych czy stacjach paliw. W takich myjniach można dokładnie przygotować swój samochód do dalszej jazdy i sprawić, że będzie on bardzo dobrze wyglądał i świetnie się prezentował pośród innych samochodów znajdujących się na jezdni. Dzięki temu można być dumnym z tego, jaki samochód jest przez kogoś posiadany i postarać się w razie czego o jego szybszą sprzedaż. Wszystko to sprawia, że na pewno warto często korzystać z usług niewielkich myjni samochodowych.
Sucha para (para przegrzana) to taka
Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.
Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą