Krótki opis tego co tniemy

greencutZastanawiało Was kiedyś co tak na prawdę tniemy? Otóż Wikipedia pędzi z odpowiedzią na to pytanie:
Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe.
Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona.
Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciuŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum

Rodzaje posadzek

greencut
Rodzaje posadzek posadzki bezspoinowe ? wykonane z gliny, zaprawy cementowej, gipsowej, wapiennej, magnezjowej albo żywic, wykładzina dywanowa lub z tworzyw sztucznych; posadzki spoinowe ? złożone z połączonych ze sobą elementów, np.

płytek ceramicznych lub płyt kamiennych, desek, paneli podłogowych itp.; posadzki mozaikowe ? złożone z wielu, często wielobarwnych, drobnych elementów kamiennych lub ceramicznych (np.

mozaika); posadzki żywiczne ? wykonane z połączenia żywic epoksydowych, poliuretanowych lub metaakrylowych i kruszyw różnego rodzaju.

Są zmywalne, szczelne, o wysokiej odporności na ścieranie.

Dzięki zastosowaniu barwionych kruszyw granitu, marmuru lub piasku można uzyskać szeroką gamę kolorów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Posadzka

Ustawianie na grubość materiału

Używając różnych przycinaków, rzadko natrafiamy w nich na regulację która pozwoliłaby się dostosować do danej grubości wykładziny - w tym przypadku, problem ten został dostrzeżony i całkiem zgrabnie rozwiązany. W trakcie użytkowania Greencut'a szybko dostrzeżemy tą funkcję i równie szybko ją polubimy - bardzo ułatwia ona równe cięcie po całej długości linoleum czy wykładziny - narzędzie jest dopasowane na grubość więc nie ma miejsca na chybotanie czy zaginanie się materiału.

Jest to o tyle ważne, że przecież nikomu nie chce się poprawiać krzywego cięćia - nie ma na to czasu.

Gorzej jeśli ucięte zostało za dużo, bo przecież się tego nie doklei. Tak więc, używając naszego narzędzia, przynajmniej o to nie musimy się martwić.

nie jest to rzecz jasna jedyna zaleta tego przycinaka, ale jednak warto zwrócić na nią uwagę, a często zostaje pominięta..

Widok do druku:

greencut

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: