Po wypadku niestety zdarza się, że potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed urazu.

Należy znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy.

Kilka zdań o rehabilitacji i problemach zdrowotnych.

O stawie kolanowym

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków
Staw kolanowy (Å‚ac.
articulatio genus) ? największy staw ciała człowieka.

Jest to staw złożony (zawiasowy zmodyfikowany) - łączą się tu kość udowa i kość piszczelowa (strzałka nie buduje stawu kolanowego).

Staw współtworzy trzeszczka w postaci rzepki. Staw posiada dwie łącznotkankowe łąkotki dopasowujące do siebie powierzchnie stawowe w czasie ruchów.

Funkcjonalnie jest to staw zawiasowy, umożliwiający ruchy zginania i prostowania, ale w zgięciu (z wyjątkiem maksymalnego) możliwe są również ruchy rotacyjne.

Wzmocniony jest więzadłami zewnętrznymi (pobocznymi oraz torebki stawowej) oraz dodatkowo bardzo silnymi więzadłami wewnętrznymi ? więzadłem krzyżowym przednim i tylnym. Staw kolanowy jest narażony na przeciążenia związane z potężną siłą mięśnia czworogłowego uda (ciąg na rzepkę max. 300 kg). Ponadto jest drugim najbardziej obciążanym stawem człowieka (po stawie skokowym.)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Staw_kolanowy

W encyklopedii: O rehabilitacji

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww.

obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności.

Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp. Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega.

Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny.

Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu.
Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna

Problemy ze stawami

Problemy ze stawami w nadgarstku, kolanie czy łokciu są dość poważnym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Takie podstawowe czynności jak chodzenie, zrobienie sobie jedzenia czy higiena osobista zaczynają sprawiać problem.

Warto przy nawet najmniejszych objawach bólowych stawów, udać się do lekarza-ortopedy.

Zrobi on niezbędne badania i z pewnością doradzi najlepszą metodę leczenia naszych dolegliwości. Rehabilitacja i odpowiednia orteza mogą przynieść bardzo szybką ulgę w dolegliwościach bólowych stawów.

Oprócz tego leczenie farmakologiczne, jeżeli jest potrzebne oraz odpowiedni i bezpieczny styl życia.

.