Sport to zdrowie. Jak się suplementować

) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwicz

Sport to zdrowie. Jak się suplementować Czyste białka są ważne przy treningu. Poleca się używać wraz z innymi odżywkami, aby osiągnąć dobry efekt treningu.

Stretching- krótko i na temat

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching


Wpływ ćwiczeń na nasze zdrowie

Ćwiczenia ruchowe mają zbawienny wpływ na nasze ciało, nie mówię tutaj o ekstremalnych sportach, ale choćby o zwykłym bieganiu czy jeździe na rowerze. Osoby uprawiające sport mają dużo mniejsze szanse na zachorowanie na choroby serca, czy miażdżycę.

Podczas wysiłku w naszym organizmie zachodzi sporo procesów w wyniku których stan ogólny naszego zdrowia znacząco się poprawia. Ruch pomaga również radzić sobie ze stresem i zmęczeniem. Więc jeżeli nie wiesz co roić to idź poćwiczyć, na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie.


Martwy ciÄ…g

Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń. Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie.

Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym. Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy.

Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg