Potrzeba przemieszczenia się z punktu A do punktu B w wielkim mieście możne powodować duże problemy.
Jednak od czego mamy , co umożliwia w miarę bezpieczny transport i przewóz we wybrane przez nas miejsce.

Dłuższy kurs

tanie przewozy z warszawyWydawałoby się, ze taksówki najwięcej zarabiają na przejazdach po mieście, czyli klasyczny scenariusz: jesteśmy na zakupach i chcemy wrócić do domu, a niestety komunikacja miejska będzie dopiero za godzinę.

Co robimy? Dzwonimy na taksówkę i za parę minut już wracamy do domu.

Co ciekawe z takich kursów taksówkarze nie zarabiają dużo, większość idzie na opłaty stałe oraz paliwo. Trasy międzymiastowe, czy przewozy lotniskowe to najbardziej dochodowe trasy dla taksówkarza i firm przewozowych.
Im więcej takich tras w ciągu miesiąca, tym lepiej dla kierowcy.

Krótsze trasy to raczej wypełnienie i sposób, aby taksówka nie stała na postoju.

Transport na lotnisko

tanie przewozy z warszawyTaksówkowe podróże zagraniczne są dość drogie, ale jednak jest to bardzo potrzebna na rynku usługa, na którą oczywiście jest popyt.
Najczęściej opcję podróży taksówką za granicę wybierają biznesmeni lub podróżujący, a najczęściej obieranym celem są lotniska.
Podróże zarówno na lotniska Polskie i zagraniczne stają się chlebem powszednim dla firm oferujących przewozy dalekodystansowe. Jak wiadomo Polskie lotniska nie obsługują wszystkich linii i kierunków, więc czasami taniej wyjdzie pojechać taksówką na zagraniczne lotnisko i z niego mieć lot bezpośredni do interesującego nas kraju.

Taksometr- definicja i systemy naliczania

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach).

Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki.

Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D. System pojedynczy naliczania opłaty S (ang.

Single Application of Tariff). Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej.

Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu.

System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr.

Widok do druku:

tanie przewozy z warszawy

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: