Potrzeba przemieszczenia się z punktu A do punktu B w wielkim mieście możne powodować duże problemy.
Jednak od czego mamy , co umożliwia w miarę bezpieczny transport i przewóz we wybrane przez nas miejsce.

Dłuższy kurs

tanie przewozy z warszawy tanie przewozy z warszawyWydawałoby się, ze taksówki najwięcej zarabiają na przejazdach po mieście, czyli klasyczny scenariusz: jesteśmy na zakupach i chcemy wrócić do domu, a niestety komunikacja miejska będzie dopiero za godzinę.

Co robimy? Dzwonimy na taksówkę i za parę minut już wracamy do domu.

Co ciekawe z takich kursów taksówkarze nie zarabiają dużo, większość idzie na opłaty stałe oraz paliwo. Trasy międzymiastowe, czy przewozy lotniskowe to najbardziej dochodowe trasy dla taksówkarza i firm przewozowych.

Im więcej takich tras w ciągu miesiąca, tym lepiej dla kierowcy.
Krótsze trasy to raczej wypełnienie i sposób, aby taksówka nie stała na postoju.

Transport na lotnisko

Taksówkowe podróże zagraniczne są dość drogie, ale jednak jest to bardzo potrzebna na rynku usługa, na którą oczywiście jest popyt.
Najczęściej opcję podróży taksówką za granicę wybierają biznesmeni lub podróżujący, a najczęściej obieranym celem są lotniska.
Podróże zarówno na lotniska Polskie i zagraniczne stają się chlebem powszednim dla firm oferujących przewozy dalekodystansowe. Jak wiadomo Polskie lotniska nie obsługują wszystkich linii i kierunków, więc czasami taniej wyjdzie pojechać taksówką na zagraniczne lotnisko i z niego mieć lot bezpośredni do interesującego nas kraju.

Taksometr- definicja i systemy naliczania

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach).

Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki.

Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D. System pojedynczy naliczania opłaty S (ang.
Single Application of Tariff). Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej.
Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu.
System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr.

Widok do druku:

tanie przewozy z warszawy