Suplementy dla wegan. Co warto wiedzieć

Dodane: 19-10-2016 06:15
Suplementy dla wegan. Co warto wiedzieć białka wegańskie sklep

Definicja weganizmu. Wikipedia

Weganizm ? styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.

Weganie rezygnują ze spożywania nie tylko mięsa, ale także produktów, których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją zwierząt, takich jak: nabiał (w tym jajka) oraz (zazwyczaj) miód. Weganie nie stosują kosmetyków i nie kupują ubrań powstałych z odzwierzęcych surowców (skóry, futra, wełna, jedwab), nie biorą udziału w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta (polowania, zoo, rodeo, cyrk, oceanarium). Bojkotują także wszelkie produkty testowane na zwierzętach. Zawieszenie przestrzegania tych zasad dopuszczają tylko jeśli byłoby to niezbędne do przetrwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Weganizm


Żywienie sportowców ? najważniejsze zasady

Dieta sportowa to bardzo wymagający sposób żywienia. Jeśli uprawiamy dużo sportu, a aktywność fizyczna w naszym wydaniu to bardzo intensywne wysiłki, konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zasad żywieniowych. Na pewno warto pamiętać o tym, aby spożywać duże ilości płynów. Jest to kluczowe dla odpowiedniego nawodnienia organizmu i uzupełnienia ubywających podczas treningów elektrolitów.

Oczywiście, warto także kierować się zasadami zdrowego żywienia i podejmować rozsądne decyzje w tym zakresie. Godne uwagi jest na przykład zrezygnowanie z potraw typu fast food czy z mocno słonych lub słodkich przekąsek a także rozsądne nawadnianie organizmu ? unikanie napojów gazowanych i tak dalej.


Różnice pomiędzy odżywkami dla sportowców

Oferta sklepów z preparatami dla sportowców jest naprawdę imponująca. W ostatnich latach możemy zauważyć znaczący wzrost ilości oferowanych odżywek dla sportowców. Skąd wiedzieć, w jaką odżywkę warto zainwestować? Na pewno warto zapytać o radę pracownika takiego sklepu, który na pewno z przyjemnością udzieli nam wszelkich informacji.

Oczywiście, wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy wybierać zarówno wśród produktów, po które sięga się przed treningiem, jak i pomiędzy tymi, które zażywa się już po wysiłku fizycznym. Odżywki te różnią się nie tylko smakiem czy kolorem, ale przede wszystkim składem. Co więcej, wśród odżywek dla sportowców o tym samym składzie również występują znaczące różnice.