Woda i jej oczyszczanie

parę łatwych sposobów. Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo nalic

Woda i jej oczyszczanie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O oszczędzaniu

Płacisz wysokie rachunki za wodę i myślisz, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę łatwych sposobów.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze skontrolować parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli cały czas? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go wymienić samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Istotna jest także sprawność i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości sprzęt zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Zużywanie wody i ekologia

Współczesny sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla środowiska, są środki piorące. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.